obrazek

wtorek, 13 sierpnia 2013

Wsi spokojna, wsi wesoła

 
 
Cisza, czyste powietrze, wspaniali, życzliwi ludzie i cudowne jedzenie prosto z krzaka - bez żadnych pryskań i chemii - to Skrzyszów - mała wieś w świętokrzyskim. 
 Dzięki mojej przyjaciółce spędziłam jedne z najwspanialszych wakacji. Mimo straszliwego upału . Jestem tak pełna wrażeń, że nie wiem o czym pisać najpierw. Cały dzień, do późnego wieczora, spędzałyśmy w ogrodzie albo na spacerach wśród pól, łąk i lasów. Trochę pracy i trochę leniuchowania. Warzywa prosto z grządki, owoce na wyciągnięcie ręki a jajka dosłownie spod kury - brzmi  niewiarygodnie ale to najprawdziwsza prawda. Bardzo ujęła mnie niesamowita wprost gościnność wszystkich sąsiadów i znajomych. Wieczornym pogaduchom nie było końca. Olbrzymia jabłoń w ogrodzie Anielki dawała nam cień i sprawiała,że nie chciało się iść spać. 
 
 
 
 
 Czasami robiła nam kawał i jakieś jabłko spadało za blisko głowy.  Dostępność czyściutkich, świeżutkich owoców dopingowała do robienia przetworów. Postanowiłyśmy wykorzystać cukier żelujący bo to najprostszy i najszybszy sposób. Najbardziej się cieszę z własnoręcznie zbieranych jeżyn. Gorąco było jak piorun, jeżyny dziabały, kolce miałyśmy wszędzie ale mimo to zabawa była wspaniała i zbiór niczego sobie. Jak cudownie będzie zimą otworzyć słoiczek pełen słońca, słodyczy i wspomnień
 

 
Wypoczęta zabieram się do pracy nad chustecznikiem i pudełeczkami dla moich nowych znajomych bo zostałam zaproszona na kolejny pobyt - na grzyby. Hurra!

3 komentarze:

 1. Brzmi jak wakacje doskonałe :) Nie dość, że ludzie dopisali, pogoda zaszalała, to jeszcze można było zabrać do domu własnoręcznie stworzone prezenty! Dobrze, że już za parę dni wyjeżdżam w Bieszczady, bo bym poważnie zazdrościła takich wakacji ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki.Opowieść brzmi bajkowo, ale naprawdę istnieją takie miejsca - trzeba się tylko oddalić od przepełnionych "kurortów". Warto zaryzykować nawet jak się nie ma znajomych czy krewnych na wsi.Życzę przyjemnego pobytu w Bieszczadach. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nieźle! zabierz zdjęcia do nas jak masz :P
  ładne tło, przy okazji ;)

  OdpowiedzUsuń