obrazek

niedziela, 22 listopada 2015

Grunt to prostota

To nie jest moja praca - to prezent, z którego bardzo, ale to bardzo się cieszę.


Taką fajną choinkę dostałam na pamiątkę kilkudniowego pobytu w Kaletach - Drutarni w placówce Warsztatów Terapii Zajęciowej. Te kilka dni, które tam spędziłam, uczestnicząc i trochę pomagając w zajęciach, zostawiły we mnie trwały ślad i cudne wspomnienia. Znalazłam się w świecie, o którym kompletnie nie miałam wyobrażenia. W miejscu, w którym grupka terapeutów  tworzy wraz z podopiecznymi prawdziwe cudeńka, które wydają się zwyczajne, ale wcale takie nie są.

Każdy przedmiot jest starannie wykończony, wręcz wypieszczony niespiesznymi ale dokładnymi ruchami rąk, które często są niezbyt sprawne. W każdej pracy jest tak dużo zaangażowania, że wprost czuje się ciepło i serce, które w nią włożono.

Teraz wszyscy się tam przygotowują do kiermaszu, który odbędzie się 4 grudnia w Katowicach w Urzędzie Marszałkowskim. Oczywiście na pewno się tam pokażę, żeby odwiedzić moich nowych znajomych. No cóż, nie da się ukryć, że skradli moje serducho.

A to jeszcze jeden prezent - śliczna kartka, której nikomu nie wyślę, tylko zostawię dla siebie
A u mnie w domu bajzel. Wyciągnęłam pudła i pudełka i zabrałam się w końcu do roboty.
Na pierwszy ogień poszły szyszki, które trzeba było pomalować, żeby zrobić sobie zapas do tworzenia dalszych prac.

Te malutkie sanki kupiłam za jedyne 5 zeta w jednym z marketów. Do drewna przykleiłam parę małych gałązek choinki i teraz mogę stawiać na nich różne różności i wszystko ładnie wygląda.Stałym elementem są u mnie wieszadełka na starych płytach, które zawsze cieszą, bo się rodzinie płyty nie plączą po szufladach.A tu coś na co miałam już dawno ochotę, ale niestety nie miałam dostępu do odpowiedniego drewna. A tu niespodzianka - w pracowni stolarskiej Warsztatów w Kaletach akurat cięto brzozę na talarki i obdarowano mnie kilkoma. Od razu na jednym machnęłam mały decoupage. Wyszło bardzo ciekawie. Lakierowałam tylko to płaskie, zostawiając nietkniętą korę, żeby zachować pewną surowość i prostotę drewna.
Teraz wracam do szyszek, wstążeczek, śnieżynek, gwiazdek i czort wie czego jeszcze, żeby sobie coś nowego wyczarować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz