obrazek

wtorek, 4 kwietnia 2017

Cudusie

Takie malutkie cudusie dostałam w prezencie od bardzo miłej Ani.

Figurki są maciupeńkie i prześliczne. Pomysły zaczęły mi się w głowie mnożyć jak zajączki. Ale dzielnie postanowiłam, że zabiorę się za nie dopiero po robótkach świątecznych. Jednak muszę, ale koniecznie muszę pokazać Wam je z bliska.


 Cudne!!!

Zerkając co chwila na te skarby zabrałam się w końcu do roboty. Na pierwszy ogień poszły jajka decoupage. Tradycyjnie zrobiłam kilka zwykłych .W tanim sklepie pojawiły się fajne styropianowe wykrojniki. Oczywiście musiałam je wypróbować.To jajko ozdobiłam papierem do pakowania prezentów. Bardzo mi się spodobał ten wzorek - w sam raz na pisankę.


Tutaj też użyłam papieru prezentowego, ale o innej fakturze. Jest mocno metalizowany i cienki.

Te śmieszne obrazki to serwetka. Zawsze mnie ta owieczka śmieszyła ale nie miałam jej gdzie użyć. Jaja są dość duże i fajnie wyglądają jako dyndająca ozdoba okna.Wszędzie stawiałam ten drewniany kieliszek na jajka bo tak jakoś najlepiej mi pasował jako odnośnik wzrostu.

Te pisanki można zrobić szybko i bez kłopotu. Klejem magik posmarowałam obie strony, poczekałam aż wyschnie a potem metodą na żelazko przyprasowałam papiery. Brzegi wyrównałam nożyczkami i na boki przykleiłam wstążkę. Przypominam - prasujemy przez papier do pieczenia!
A tak przy okazji to okazało się, że przez papier do pieczenia całkiem dobrze prasuje się spodnie. Gdzieś zapodziałam specjalną siatkę a tu gacie wymięte. Ryzyk -  fizyk, głęboki wdech i... próba wypadła pomyślnie.

Kolejki się też doczekały jajka przestrzenne. Wcześniej przygotowałam sobie odpowiednio przycięte kawałki styropianowych jajek. Po prostu obcięłam czuby jaj w tych samych rozmiarach co jajka z pleksi. Potem te kawałki okleiłam mchem chrobotkiem, umocowałam klejem na gorąco figurki i kwiatki. Całość wetknęłam w jajko i zakryłam drugą połówką. Brzegi zamaskowałam wstążeczką.

A dwa zrobiłam otwarte - w połówkach i też są fajne.


Oczywiście nie wytrzymałam i w końcu użyłam cudusi. Od dawna chodziła mia po głowie bajeczka. Taka scenka z użyciem miniatur. Niektóre elementy już miałam ale  ciągle mi czegoś brakowało.

A teraz lecę opierzać kurczaki.

2 komentarze:

  1. Gratulacje Tereniu jesteś zdolna masz cierpliwość ja jej nie mam ,pomysły bardzo fajne różne techniki .Pozdrawiam cieplutko .

    OdpowiedzUsuń